Magyarországon egyedülálló hangalapú ingatlan keresés indult

A hangalapú keresés egyre nagyobb teret hódít világszerte, így Magyarországon is egyre többen használják a hang alapú keresést. Ebben nagy szerepe van a Google keresőjének és az okostelefonokba épített asszisztenseknek, illetve az okos házi segédek egyre nagyobb népszerűségének. Az ingatlan hirdetési portálok között elsőként a megveszLAK-on is lehet már keresni ingatlanokat hang vezérléssel.

fokep_4.jpg

A hangalapú keresés fejlődése

A Star Trek: Az új nemzedék 1987-ben jelent meg. Akkoriban a számítógéppel folytatott kötetlen beszélgetés nagyon távoli sci-finek tűnt. Manapság pedig azt látjuk, hogy az emberek az órájukba beszélnek, interakcióba lépnek, és hangos válaszokat kapnak telefonjukról, hanggal vezérlik az otthonukat. A mesterséges intelligencia fejlődésének köszönhetően a mai hangfelismerő rendszerek 95%-os pontosságra képesek.

Ahogy világszerte, úgy Magyarországon is a Google keresője a legnépszerűbb (a részesedése 93%). A Google 2008 nyara óta fejleszti a hangalapú keresések és parancsok használatát a különböző programjaiban és eszközökön, majd 2012 május 20-án mutatta be a hang vezérelt keresési lehetőséget magyar nyelven is.

A hangalapú keresés az egyik leggyorsabban növekvő keresési típus, melyet az is erősít, hogy a COVID-19 miatt egyre többen fordulnak a hangalapú kereséshez.

A hangalapú keresést (és a hangutasításokat, chatelést, stb.) világszerte több százmillióan használják, egyelőre jellemzően a fiatalabb generációk, akik már ebben nőnek fel. Sokan manapság még csak ismerkednek a hangutasítások használatával, de a jövőben biztosan még sokkal jelentősebb szerepet fog vállalni az emberek életében ez.

 

A hangalapú keresés előnyei

A hangalapú keresésnek egyik legnagyobb előnye, hogy sokkal gyorsabban és kényelmesebben lehet használni, mint a hagyományos keresést.

Az okostelefonok méretének jelentős növekedése ellenére sok embernek nehézséget okoz egy bonyolultabb keresés összeállítása a sok kattintás és pötyögési igénye miatt.

Például egy olyan keresés, hogy „eladó 3 szobás új építésű azonnal költözhető házat keresek Budapesten és környékén 50 milliótól 100 millióig” összeállítása bemondással mindössze 2-3 másodpercet vesz igénybe, míg ugyanez kereső beállításával (kategória választás, település és km kiterjesztés kiválasztása, állapot választás, szobaszám beírása, minimum és maximum ár beírása) akár fél perc is lehet.

 

Hangalapú keresés elindítása a megveszLAK-on

A megveszLAK látogatóinak 65%-a okostelefonról keres ingatlant, amin nagyon meg tudja könnyíteni a keresést az új fejlesztés.

A technológiából adódóan asztali változaton IE Edge és Chrome böngészőkben, mobilokon pedig Android operációs rendszeren és szintén Chrome böngészőben működik az egyszerű hangkeresés.

A hangalapú kereséshez engedélyezni kell a webhelyen a mikrofon használatot (az engedély bármikor visszavonható és kizárólag arra az egy webhelyre korlátozódik az engedély, ahol azt megadjuk.

I-SZKIRI keresések sokszínűsége

Az I-SZKIRI szó az Ingatlan és a Siri szavakból valamint az iszkiriből alakult ki, ami a gyorsaságra utal. Az I-SZKIRI már most nagyon sok féle keresési szándékot megért és a későbbiek folyamán a használat alapján folyamatosan javítva és bővítve lesz (ami nem működött ma, az egy hét múlva már működhet, ezért később érdemes újra megpróbálni).

Amiket már most felismer a rendszer

  • Települések és városrészek nevei, amik az adatbázisban szerepelnek
  • Környékén szó (15km-el kiterjeszti a keresést)
  • Balaton körüli keresések
  • Kategóriák és alkategóriák (közel 60 féle, pl. ház, lakás, családiház, ikerház, panel, tanya, stb.)
  • Ingatlan állapot leírása (pl. új építésű, felújított, felújítandó, stb.)
  • Minimum szobaszám
  • Minimum ár és maximum ár
  • Speciális ingatlanok keresése (pl. zöld hitelre alkalmas, kétgenerációs, akadálymentesített, mobilház, stb.)

A bejegyzés trackback címe:

https://megveszlak.blog.hu/api/trackback/id/tr8117809267

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása